<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom">
	<title>Библия на церковнославянском (1757)</title>
  <subtitle>Regum 1 chapter 8</subtitle>
  <link href="https://www.fsspx-fsipd.lv/uk/knigi/bible-chslav-1757/biblerss/biblechslav/9/8/atom?format=raw" rel="self" />
  <link href="https://www.fsspx-fsipd.lv/uk/knigi/bible-chslav-1757/standard/biblechslav/9-regum-1/8-chapter?ord=040626" />
  <id>tag:/www.fsspx-fsipd.lv,2026-04-06:20260406</id>
  <updated>2026-04-06T11:16:48+03:00</updated>
  	<entry>
      	<title>Regum 1 chapter 8</title>
          <link href="https://www.fsspx-fsipd.lv/uk/knigi/bible-chslav-1757/standard/biblechslav/9-regum-1/8-chapter?ord=040626" />
          <id>tag:/www.fsspx-fsipd.lv,2026-04-06:20260406</id>
          <updated>2026-04-06T11:16:48+03:00</updated>
          <summary>
				И бысть егда состареся Самуил, и постави сыны своя судити Израилеви.
				И сия имена сыном его: первенец Иоиль, и имя второму Авиа, судии в Вирсавеи.
				И не поидоша сынове его путем его: и уклонишася вслед лихоимания, и приимаху дары, и развращаху суды.
				И собрашася мужие Израилевы, и приидоша к Самуилу во Армафем
				и реша ему: се, ты состарелся еси, сынове же твои не ходят по пути твоему: и ныне постави над нами царя, да судит ны, якоже и прочии языки.
				И бысть лукав глагол пред очима Самуиловыма, яко реша: даждь нам царя, да судит ны. И помолися Самуил ко Господу.
				И рече Господь Самуилу: послушай гласа людий, якоже глаголют к тебе, яко не тебе уничижиша, но Мене уничижиша, еже не царствовати Ми над ними:
				по всем делом, яже сотвориша Ми, от негоже дне изведох их из земли Египетски до днешняго дне, и оставиша Мя, и послужиша богом иным, тако тии творят и тебе:
				и ныне послушай гласа их: обаче засвидетелствуя засвидетелствуеши им и возвестиши им правду цареву, иже царствовати будет над ними.
				И рече Самуил вся словеса Господня к людем просящым от него царя,
				и глагола (им): сие будет оправдание царево, иже царствовати имать над вами: сыны вашя возмет и поставит я колесничники своя, и на кони всадит их, и предтекущих пред колесницами его:
				и поставит я себе сотники и тысящники и жателми жатвы своея, и оымут оыманием гроздия его, и творити орудия воинская его и орудия колесниц его:
				и дщери вашя возмет в мироварницы и в поварницы и в хлебницы:
				и села ваша и винограды вашя и масличины вашя благия возмет и даст рабом своим:
				и семена ваша и винограды вашя одесятствует и даст скопцем своим и рабом своим:
				и рабы вашя и рабыни вашя и стада ваша благая и ослы вашя отимет и одесятствует на дела своя:
				и пажити вашя одесятствует, и вы будете ему раби:
				и возопиете в день он от лица царя вашего, егоже избрасте себе, и не услышит вас Господь в день он, яко вы сами избрасте себе царя.
				И не восхотеша людие послушати Самуила и реша ему: ни, но царь да будет над нами,
				и будем и мы якоже вси языцы: и судити имать нас царь наш, и изыдет пред нами, и поборет поборением о нас.
				И слыша Самуил вся глаголы людий и глагола я во ушы Господеви.
				И рече Господь к Самуилу: послушай гласа их, и постави им царя. И рече Самуил к мужем Израилевым: да идет кийждо вас во свой град.
			</summary>
          <author>
          	<name>Pro Hereditate Catholica</name>
              <email>admin@/www.fsspx-fsipd.lv</email>
			</author>
	</entry>
</feed>