<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom">
	<title>Библия на церковнославянском (1757)</title>
  <subtitle>Ezechiel chapter 39</subtitle>
  <link href="https://www.fsspx-fsipd.lv/knigi/bible-chslav-1757/biblerss/biblechslav/31/39/atom?format=raw" rel="self" />
  <link href="https://www.fsspx-fsipd.lv/knigi/bible-chslav-1757/standard/biblechslav/31-ezechiel/39-chapter?ord=041326" />
  <id>tag:/www.fsspx-fsipd.lv,2026-04-13:20260413</id>
  <updated>2026-04-13T11:15:02+03:00</updated>
  	<entry>
      	<title>Ezechiel chapter 39</title>
          <link href="https://www.fsspx-fsipd.lv/knigi/bible-chslav-1757/standard/biblechslav/31-ezechiel/39-chapter?ord=041326" />
          <id>tag:/www.fsspx-fsipd.lv,2026-04-13:20260413</id>
          <updated>2026-04-13T11:15:02+03:00</updated>
          <summary>
				И ты, сыне человечь, прорцы на Гога и рцы: сия глаголет Адонаи Господь: се, Аз на тя, Гог, князя Рос, Мосоха и Фовеля,
				и соберу тя и наставлю тя, и возведу тя от конца севера и возведу тя на горы Израилевы:
				и исторгну лук твой от руки твоея левыя и стрелы твоя от руки твоея десныя,
				и поражу тя на горах Израилевых, и падеши ты и вси иже окрест тебе, и языцы иже с тобою отдадятся во множество птиц всякому парящему, и всем зверем польным дах тя на изядение:
				на лицы поля падеши, яко Аз глаголах, глаголет Адонаи Господь.
				И пущу огнь на Магога, и населятся острови с миром,
				и уведят, яко Аз есмь Господь, и имя Мое святое вестно будет среде людий Моих Израиля, и не осквернится имя Мое святое ктому, и уведят вси языцы, яко Аз есмь Господь Святый среде Израиля.
				Се, приспе, и увеси, яко будет, глаголет Адонаи Господь: се есть день, о немже глаголах,
				и изыдут живущии во градех Израилевых, и пожгут оружие, и щиты и копия, и луки и стрелы, и жезлы ручныя и сулицы, и раждегут ими огнь седмь лет:
				и не возмут древес с поля, ни изсекут от дубравы, но оружием раждегут огнь, и пленят пленившыя их и расхитят расхитивших я, глаголет Адонаи Господь.
				И будет, в той день дам Гогу место нарочито, гроб во Израили, многопогребателно, пришедших на восток моря, и заградят устие дебри и погребут тамо Гога и все множество его, и прозовется та дебрь: многопогребателное Гога.
				И закопают я дом Израилев, да очистится земля в седмь месяц,
				и погребут я вси людие земли, и будет им именито, в оньже день прославлюся, глаголет Адонаи Господь.
				И мужей всегда поставят обходити всю землю, еже погребсти оставшихся на лицы земли и очистити ю по седми месяцех, и взыщут опасно.
				Всяк проходяй землю и узревый кость человечу сотворит у нея знамение, дондеже погребут ю погребающии в дебри, многопогребателнем Гогове.
				Ибо имя месту (прозовется) Падение многопогребателное: и очистится земля.
				И ты, сыне человечь, рцы: сия глаголет Адонаи Господь: рцы всяцей птице парящей и ко всякому зверю селному: соберитеся и приидите от всех окрестных его на заколение Мое, еже заклах вам, заклание велие на горах Израилевых, ядите мяса и пийте кровь:
				мяса исполинов изясте и кровь князей земных испиете, овны и телцы, и козлы и волы тучнии вси:
				и да ясте тук до сытости и испиете кровь до пиянства от заклания Моего, еже заклах вам:
				и насытитеся от трапезы Моея, от коня и всадника, исполина и всякаго мужа воинскаго, глаголет Адонаи Господь.
				И дам славу Мою в вас, и узрят вси языцы суд Мой, егоже сотворих, и руку Мою, юже наведох на ня,
				и увесть дом Израилев, яко Аз есмь Господь Бог их от сего дне и в прочыя.
				И уведят вси языцы, яко грехов ради своих пленени быша дом Израилев, понеже отвергошася Мене, и отвратих лице Мое от них и предах я в руце врагов их, и падоша мечем вси:
				по нечистотам их и по беззаконием их сотворих им и отвратих лице Мое от них.
				Того ради сия глаголет Адонаи Господь: ныне возвращу пленение Иаковле и помилую дом Израилев, и возревную имене ради Моего святаго:
				и возмут безчестие свое и всякую неправду свою, еюже неправдоваша, егда вселятся на земли своей с миром и не будет устрашающаго,
				внегда возвращу я от язык и соберу я от стран языческих и освящуся в них пред языки:
				и уведят, яко Аз есмь Господь Бог их, внегда явлюся им во языцех и соберу я на землю их и не оставлю от них тамо ктому:
				и не отвращу лица Моего ктому от них, зане излиях ярость Мою на дом Израилев, глаголет Адонаи Господь.
			</summary>
          <author>
          	<name>Pro Hereditate Catholica</name>
              <email>admin@/www.fsspx-fsipd.lv</email>
			</author>
	</entry>
</feed>